Nový Opatov: Konečně srdce Jižního Města

Má stejně obyvatel jako Olomouc, přesto už půl století postrádá centrum, kde by se lidé mohli setkávat, bavit, nakupovat, pracovat. Největší české sídliště Jižní Město píše příběh o dluhu lidem, ale i lepší budoucnosti.

Kolem stanice metra Opatov vzniká nové, moderní městské centrum. Místo, kde se za pár let bude dobře bydlet. Kde se bude žít přes den i v noci. Místo s potenciálem. Místo, které to dluží samo sobě, protože takové tu mělo být už před 50 lety.

Úplně prapůvodně chtěli autoři „Jižáku" stavět krásná moderní města. Inspirovali se Le Corbusierem, švýcarským architektem, který prosazoval jednoduše funkční a prosluněnou zástavbu.