Na pražském Opatově vyroste nová čtvrť za pět miliard

Developerská společnost Finep ve spolupráci s firmou Starochodovská postaví v Praze na Jižním Městě čtvrť Nový Opatov zhruba za pět miliard korun. Stavět by se mělo začít příští rok, dokončení je plánováno na rok 2026, informoval ve čtvrtek generální ředitel Finep Tomáš Pardubický.

Nová čtvrť u stejnojmenné stanice metra bude zahrnovat byty, kanceláře, obchodní plochy a veřejná prostranství včetně parku. Jde o brownfield západně od Chilské ulice, který vznikl vyvážkou při stavbě metra, a již více než 30 let čeká na zapojení do života obyvatel. Věříme, že v polovině letošního roku získáme územní rozhodnutí a příští rok začneme stavět, uvedl Pardubický.

Nová čtvrť má celkovou rozlohu 68 tisíc metrů čtverečních, vzniknout má ve třech až čtyřech etapách. V plánu je 414 bytů v osobním a družstevním vlastnictví, Finep počítá také s nájemním bydlením. Kanceláře budou mít celkovou plochu 34 900 metrů čtverečních, 8400 metrů čtverečních zaberou plochy pro veřejnou vybavenost a služby.